Historia

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „FORPOL” powstało w 1992 roku w Dzierżoniowie w wydzierżawionej od Polmozbytu Stacji Obsługi Samochodów.

Działalność zaczęło od świadczenia usług w zakresie przeglądów rejestracyjnych motocykli i pojazdów samochodowych do 3,5t d.m.c, napraw mechanicznych samochodów FSO, Polonez, Fiat, Żuk oraz sprzedaży do nich części zamiennych.   W 1993 roku rozszerzono działalność o sprzedaż nowych samochodów marki FIAT.     
Firma bardzo szybko uzyskała uznanie wśród klientów, czego wyrazem było wyróżnienie „SMOKIEM BIZNESU” na „Prezentacjach Dzierżoniowskich 95” za osiągnięcia w działalności gospodarczej i tworzeniu wizerunku Dzierżoniowa.

Następnym krokiem rozwojowym firmy było uruchomienie w 1995 roku dodatkowego punktu sprzedaży nowych samochodów marki FIAT w Świdnicy w lokalu zlokalizowanym przy Rynku.

W 1997 roku zakupiono od ZEM nieruchomość w Świdnicy przy ul. Okrężnej 3, a więc położoną blisko centrum miasta, 800m od Rynku przy drodze wojewódzkiej nr 382, obecnie przy rondzie Orląt Lwowskich, obok Galerii Świdnickiej. Zrezygnowano z dotychczas dzierżawionych obiektów w Dzierżoniowie, a zakupiony obiekt wyremontowano i uruchomiono w 1998 roku Stację Kontroli Pojazdów oraz 3-stanowiskową Stację Obsługi Samochodów.
W 2010 roku rozpoczęto rozbudowę i remont obiektu. Po zakończeniu tych prac w 2011 roku uzyskano nowoczesną przelotową Stację Kontroli Pojazdów oraz wyposażoną w nowoczesne urządzenia i przyrządy 5-stanowiskową Stację Obsługi Samochodów.
Firma oprócz działalności gospodarczej od kilku lat wspomaga finansowo Artystów Malujących Ustami i Nogami „Amun”, Fundację Pomocy Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i „Maciuś”, jak również różne wydarzenia charytatywne, kulturalne i sportowe na terenie Świdnicy.

 

Strona główna Historia Działalność Obsługa serwisowa Przeglądy rejestracyjne Galeria Kontakt Forpol